अन्तर्राष्ट्रिय समाचारस्वास्थ्य/ जिबनशैली

इरानकी उपराष्ट्रपतिलाई पनि कोरोनाभाइरस संक्रमण

एजेन्सी । चीनपछि दक्षिण कोरिया र इरानमा कोरोनाभाइरसको संक्रमण उच्च देखिएको छ । इरानकी उपराष्ट्रपति मासुमेह एब्तेकार कोरोनाभाइरस संक्रमणको परेकी छन् । यसअघि इरानका उपस्वास्थ्यमन्त्रीमा कोरोना भाइरसको संक्रमण भेटिएको थियो । पत्रकार सम्मेलनमा स्वास्थ्यमन्त्री इरज हरिर्ची सरकार प्रवक्ता अलि रबिइसँगै उपस्थित थिए । सम्मेलनमै हरिर्चीले पटक–पटक खोक्ने, पसिना पुछ्ने गरिरहेका थिए ।कोरोना भाइरसको लक्षण देखिएपछि उनलाई परीक्षणका लागि अस्पताल लगिएको थियो ।

भाइरसको संक्रमण देखिएपछि उनलाई आइसोलेसन वार्डमा राखेर उपचार भइरहेको प्रवक्ता रबिइले बताएका छन् ।हालसम्म इरानमा मात्र कोरोनाका कारण २६ जनाको मृत्यु भएको पुष्टि भइसकेको छ । संक्रमण बढ्दै गएपछि इरानका राष्ट्रपति हसन रुहानीले भाइरसमाथि नियन्त्रण पाउन अझै दुई–तीन हप्ता लाग्न सक्ने बताएका छन् ।इरानकी उपराष्ट्रपति एब्तेकारमा संक्रमण भेटिएसँगै पश्चिम एसियाका देशहरुमा कोरोनाको संक्रमण पुष्टि भएकाको संख्या २४५ पुगेको छ ।

Related Articles

Back to top button
Close