समाचार

Breaking: यसपालि एसईई परीक्षा नहुने, मन्त्रिपरिषद्मा पुग्यो यस्तो प्रस्ताव !

काठमाडौं – आज बुधबारको प्रतिनिधिसभा बैठकमा सम्बोधन गर्दै प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले साँझ बस्ने मन्त्रिपरिषद् बैठकले कलिला बालबालिकाको परीक्षा सम्बन्धी निर्णय लिन लागेको जानकारी दिए ।कोरोना भाइरस संक्रमण रोकथामका लागि भन्दै सरकारले पूर्व निर्धारित माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसईई) स्थगित गरेको थियो । कोरोना संक्रमण बढ्दै गएपछि एसईई परीक्षाबारे अन्योल देखिएका बेला सरकारले त्यसबारे निर्णय गर्न थालेको छ ।

प्रधानमन्त्रीको सरकारी निवास बालुवाटारमा जारी मन्त्रिपरिषद् बैठकमा यसपालि एसईई परीक्षा नगर्ने प्रस्ताव पुगेको स्रोतले जनाएको छ । स्रोतका अनुसार कोरोना भाइस संक्रमण नियन्त्रण अनिश्चित भएकाले परीक्षा नगर्ने निर्णय गरिने छ ।पूर्व निर्धारित एसईई परीक्षा नभएपनि विद्यार्थीले एसईईअघि विद्यालयले लिएको ‘टेस्ट’ परीक्षाका आधारमा प्राप्तांक दिने गरी निर्णय हुने स्रोतले जनाएको छ ।

शिक्षा मन्त्रालयले यससम्बन्धी प्रस्ताव तयार गरेर मन्त्रिपरिषद् बैठकमा पेश गरेको हो । परीक्षा सञ्चालन गर्नेबारे मन्त्रालयले थुप्रै तयारी र अध्ययन गरेपनि सम्भव नभएपछि अन्ततः यसपालि परीक्षा नगर्ने निष्कर्षमा मन्त्रालय पुगेको जनाइएको छ ।

मन्त्रिपरिषद्ले निर्णय गरेपछि टेस्ट परीक्षाका आधारमा नतिजा प्रकाशनको तयारी अगाडि बढ्ने जनाइएको छ । सरकारले यसअघि उपल्लो कक्षामा अनलाइन पठनपाठन खुला राख्ने वैकल्पिक विकल्पको बाटो समेत खोलेको छ ।

source-Media Dabali

Related Articles

Back to top button
Close