समाचार

सिंगो अस्पतालमा एक्लै परेका कोरोना संक्रमित रुपेन्दहीका युवा नाँचमा मस्त

सिंगो अस्पतालमा एक्लै बस्नु पर्दाको पीडा । त्यसमाथि पनि कोरोना संक्रमित हुनुको दर्द ।न्यास्रो र पीडाबोध हुनु स्वभाविक हो । तर उनले उपाय निकाले जस्मा अस्पताल पनि सहयोगी बन्यो । जसले गर्दा उनको दिनचर्याको अहिले सर्वत्र चर्चा हुन थालेको छ ।

गत शुक्रवार कोरोना संक्रमण पुष्टि भएका रुपन्देहीको कोटहीमाई गाउंपालिका वडा नं. १ पुर्निहवाका २५ वर्षीय युवा अहिले सबै न्यास्रोपन हटाउन अस्पतालभित्रै गीत गाएर नाच्ने गरेका छन् ।बैशाख ५ गते भारतबाट गाउँ आइपुगेका उनलाई सोहि दिन गाउंँपालिकाको क्वारेन्टाइनमा राखिएको थियो । पछि उनलाई क्वारेन्टाइनमा रहेकै अवस्थामा संक्रमण पुष्टि भएपछि बुटवल कोरोना आईसोलेसन अस्पतालमा ल्याईएको थियो ।

यो त्यो अस्पताल हो जहाँ अरबबाट आएका बाबुराम थापाले उपचारकै क्रममा ज्यान गुमाएका थिए ।एक्लो बनेपछि अत्यास खप्न नसकेर कोटहीमाईका ति युवा आइसोलेसन अस्पतालबाटै भागेको भन्ने विषयले पनि सामाजिक सञ्जालमा हल्लीखल्ली मच्चियो । तर, सबै हल्लालाई चिर्दै उनी नाँचिरहेको भिडियो अहिले सामाजिक सञ्चालमा भाइरल बन्न थालेको छ ।

अहिले उनले नाँचेर नै दिन कटाउन थालेका छन् भने अस्पतालले पनि उनलायई नाँच्नका लागि गीतहरु उपलब्ध गराएको छ । लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पताल बुटवलका कोरोना फोकल पर्सन डा. सुदर्शन थापाले एक्लै अस्पतालमा बस्दा न्यास्रो मानेपछि उनलाई फ्रेस हुन गीत बजाएर नाच्ने भनेपछि स्पिकर बजाएर गीत लगाइदिने गरेको बताउनुभयो ।

गीत संगीत गाउदा र नांँच्दा शारीरिकरुपमा मात्र नभइ मानसिक रुपमा समेत स्फूर्ति आउने र अस्पतालभित्र रमाइलो वातावरण बनाउन सके थेरापीको काम पनि गर्ने थापाको विश्वास छ ।

Related Articles

Back to top button
Close