अन्तर्राष्ट्रिय समाचारखेलकुद

बेलायती जीवनलाई जीवन्त बनाउन प्रिमियर लिग फुटबल आगामी सातादेखि

१३ वैशाख । बेलायतमा प्रिमियर लिग फुटबल एक हप्ताभित्रबाट सुरु हुने भएको छ । फुटबल सुरु भएपछि दर्शक रंगशालामा प्रत्यक्ष सहभागी नभइ सबै मानिसहरुले घरमा बसेर टेलिभिजनबाट हेर्न सक्ने छन् ।

बेलायतका प्रधानमन्त्री जोनसन बोरिसले प्रिमियर लिग फुटबल ढोका पछाडि खेलिने योजनाहरुको बारेमा जानकारी दिएका छन् । राष्ट्रको मनोबल बढाउनका लागि लाइभ खेल सुरु गर्न महत्वपूर्ण रहेको उनले बताए । यसले बेलायती जीवनलाई जीवन्त बनाइराख्न पनि सहयोग गर्ने उनको विश्वास छ ।

बेलायतका मन्त्री, इंग्ल्यान्ड सार्वजनिक स्वास्थ्य अधिकारी, र खेलकुदका निकायबीचको प्रस्तावमा अन्य फुटबल लिग, क्रिकेट, टेनिस र घोडा कुदाइ खेलहरु पनि सुरु हुन सक्ने जनाइएको छ। मुख्य प्रथामिकता भने प्रिमियर लिग अन्तिम सिजनका लागि दिइने जनाइएको छ । यसले स्थानान्तरण विन्डो खोल्न अनुमति दिइनेछ र फुटबल पिरामिडलाई ट्रिक गर्न पैसा सक्षम पार्ने आशा लिएको पनि बताइएको छ ।

केही खेलहरु सार्वजनिक प्लेटफर्ममा प्रसारित गर्न सक्ने जनाइएको छ । स्काई स्पोर्टस वा बीटी स्पोर्टसमा मात्र खेलहरु उप्लब्ध गरे मानिसहरुलाई साथीहरुको घरमा घुम्न जानबाट रोक्न सकिने बताइएको छ । सरकारी अधिकारीहरूले भने कि यो लजिस्टिक र वित्तीय चुनौतीका कारण इएफएलपछि सुरू हुनसक्छ ।

खेललाई कोरोना भाइरस लकडाउन पछि फर्कन सक्ने पहिलो गतिविधि मानिन्छ किनभने पब, सिनेमाघर वा सिनेमाघरहरू पुनः खोल्नुको तुलनामा नियन्त्रण गर्न यो सरल छ। तर खेलकुद सुरु गर्दा सामाजिक दूरीको नियम पालना गर्नुपर्ने नियम अनिवार्य बनाइने छ ।

खेलमा सहभागीहरूको नियमित परीक्षण हुन पर्ने जनाइएको छ । एक व्हाइटहल स्रोतले भने, “हामी सकेसम्म चाँडो टिभीमा प्रत्यक्ष खेल फिर्ता गर्न चाहन्छौं। क्लबहरूले तिनीहरूको वेबसाइटहरूमा खेलहरू पनि देखाउन सक्नेछ ।

टेनिस, क्रिकेट र स्नूकर फुटबलको भन्दा पहिले सुरु हुन सक्ने अधिकारीहरू विश्वास गर्छन् । ती खेलहरुमा सामाजिक दूरी अझ सजिलो कायम राख्न सक्ने भएकोले फुटबल भन्दा चाँडै सुरु गर्न सकिने उनीहरुको धारणा छ ।प्रिमियर लिगका खेलाडीहरूले खेल तयार हुन कम्तिमा दुई हप्ताको तालिम लिन सक्नेछन्। प्राथमिकता यसको सिजन समाप्त गर्नु र ट्रान्सफर विन्डो खोल्नु हो ताकि पैसाले फुटबल पिरामिडलाई तल झार्न सक्दछ।

खेलकुद निकायहरूसँग खेल पुनः सुरु गर्न योजनाहरूबनाउन सुरु गरिसकेका अधिकारीहरूले बताएका छन । स्वास्थ्य अधिकारीहरूले यसलाई सुरक्षित रूपमा अगाडि बढाउन सल्लाह दिएपछि सुरु हुने बताइएको छ ।एक पटक बेलायतले लकडाउन सजिलो बनाउनका लागि पाँच परीक्षा पार गरिसकेपछि मन्त्रीहरूले फुटबल र अन्य खेलहरू बन्द ढोका पछाडि फर्कने विशिष्ट मापदण्ड तोक्नेछन्।

Related Articles

Back to top button
Close