समाचार

लुकाएको १० लाख थान मास्क भेट्टाएको प्रहरीले खाना पकाउने ग्याँस लुकाउनेहरुलाई पनि ठेगान लगाउने

कोभिड–१९ को आडमा कालोबजारी गर्ने ठूलो गिरोहलाई नै प्रहरीले कानुनी दायरामा ल्याउन कारवाही प्रक्रिया अगाडी बढाइरहेको छ । शनिबार मात्रै प्रहरीले काठमाडौँका विभिन्न गोदाममा छापा हानेर ७८ हजार थान मास्क बरामद गरे लगत्तै आइतबार पनि विभिन्न ठाउँमा छापा हान्दा साँझसम्म ठूलो संख्यामा मास्क बरामद हुन पुगेको प्रहरीले जनाएको छ ।

प्रहरीका अनुसार शनिबारदेखि शुरु गरेको अभियानअन्तर्गत आइतबार साँझसम्म गरी १० लाख थानभन्दा बढी मास्क बरामद भइसकेको छ । महानगरीय प्रहरी कार्यालय रानीपोखरी स्रोतका अनुसार काठमाडौंमा ग्यास सिलिन्डर र सेनिटाइजर लुकाएका गिरोहहरुको पनि प्रहरीले खोजी गरिरहेको छ ।खाना पकाउने एलपी ग्यासका सिलिन्डरदेखि मास्क र सेनिटाइजर समेत लुकाइएको र छिट्टै नै तथ्य सत्य बाहिर ल्याउने अभियानमा प्रहरी लागेको छ ।

युरोपका मुलुकमा म हा मा रीकै रुपमा फैलिएको कोरोना चीनमा भने घट्दै गएको छ । चीनवाटै सुरु भएको कोरोना भाइसर ९कोभिड–१९० अहिले युरोपका देशमा बढ्दै गएको छ । चीनमा भने प्रभावितको संख्या ह्वात्तै घटेको छ ।

चीनमा कोरोना भाइरसका कारण तीन हजार दुई सय १३ जनाको ज्यान गएको छ भने ८० हजारभन्दा बढीमा रोग देखिइसकेको छ । तर पछिल्ला दिनमा कोरोना लागेका र ज्यान गुमाउनेको सङ्ख्या स्थिर जस्तै छ । आइतबार चीनमा १६ जना नयाँ व्यक्तिमा भाइरस देखिएको थियो भने १४ जनाले ज्यान गुमाएका थिए ।

८० हजारभन्दा बढीमा कोरोना देखिएकोमा ६७ हजार सात सय ५८ जना उपचारपछि घर फर्किएका छन् । अहिले चीनमा कोरोना बिरामीको सङ्ख्या १० हजारभन्दा कम छ । ९ हजार आठ सय ८९ जनाको उपचार भइरहेको छ । उपचार गराइरहेका मध्ये तीन हजार दुई सय जना ग म्भीर छन् ।

Related Articles

Back to top button
Close