समाचार

देउबा र शशांकबीच टकराव, १० भन्दा बढीले देउबा गुट छाडे

जिल्ला सभापतिको विषयलाई लिएर उत्पन्न भएको विवादका कारण पश्चिम नवलपरासीका १० भन्दा बढी जिल्ला नेताहरु पार्टी सभापति देउवाको गुटबाट अलगिएका छन् । उनीहरु सबै वरिष्ठ नेता रामचन्द्र पौडेल पक्षमा उभिएका छन्।

देउवाले कार्यवाहक जिल्ला सभापति अर्जुन कुमार पोखरेललाई हटाएर आफू निकट जिल्ला नेता विष्णु पौडेललाई सभापतिको जिम्मेवारी दिएर पठाएपछि जिल्ला नेताहरु देउवाप्रति रुष्ट बनेका हुन् । महाधिवेशनको मिति तोकिएको र आफ्नो पक्षमा कार्यबाहक सभापतिले काम नगर्ने संकेत पाएपछि केन्द्रीय सदस्य एंव पश्चिम नवलपरासी प्रतिनिधिसभा सदस्य देबेन्द्रराज कँडेलको दबावमा देउवाले महासमिति सदस्य पौडेललाई सभापतिको जिम्मेवारी दिएर पठाएको एक जिल्ला नेताले बताएका छन् । जिल्ला समितिमा कार्यवाहक सभापति पोखरेलको बहुमत छ ।

देउवा गुट छाडेर पौडेल गुटमा जाने सबै नेताहरुले पार्टीलाई विधान विपरित सञ्चालन गर्ने प्रवृत्ति बढेकालेदेउवाको े पक्षमा रहन नसक्ने जनाएका छन् । गुट बदल्नेमा पूर्व संविधानसभा सदस्य विक्रम खनाल, उपसभापति अर्जुन कुमार पोखरेल, जिल्ला सचिव कुलदिप आचार्य, क्षेत्र २ का सभापति एंव रामग्राम नगरपालिकाका प्रमुख नरेन्द्र कुमार गुप्ता, महासमिति तथा महाधिवेशन प्रतिनिधि एंव सुनवल नगरपालिकाका प्रमुख भीम बहादुर थापासहित जिल्ला कार्य समितिका बहुमत सदस्य छन् । जिल्ला समिति २३ सदस्यीय छ ।

‘कांग्रेस लोकतान्त्रिक पद्दतिमा चल्ने पार्टी हो । पार्टी सभापतिले अलोकतान्त्रिक कदम चालेकाले त्यसकाविरुद्ध जानु परेको हो।’ विक्रम खनालले भने । नगरप्रमुखद्धय गुप्ता र थापाले कार्यकर्ताहरुलाई सन्तुलित ढंगले राख्न नखोज्दा पार्टीमा विकृति देखा पर्न थालेको बताए । जिल्ला सचिव कुलदिप आचार्यले पार्टी सभापतिको कार्यशैलीले कार्यकर्तामा वितृष्णा जागेको आरेप लगाए पार्टी सभापति एक÷दुई जना नेताले भनेको भरमा चल्ने होइन विधानअनुसार चल्ने हो । त्यो देखिएन त्यसैले उहाँको कदममा हामी हिड्न सक्दैनौं ।’ आचार्यले भने ।

Related Articles

Back to top button
Close