समाचार

कोरोना भाइरस: ईरानमा लास गाड्न फुटबल मैदान जत्रो चिहान, स्याटलाइटबाट लिइयो यस्तो तस्विर

मानिसहरु कोरोना भाइरसबाट विश्वव्यापी रूपमा ग्रसित छ। यस भाइरसको कारण अहिलेसम्म ४६०० भन्दा बढी मानिसहरुले आफ्नो ज्यान गुमाई सकेका छन्। यो भाइरसबाट सबैभन्दा बढी संक्रमित हुने देश, चीन रहेको छ भने, चीनपछि इटाली र इरान रहेका छन्।

एक रिपोर्टका अनुसार, इरानमा हालसम्म करिब ५०० व्यक्तिले ज्यान गुमाईसकेका छन्। यसैबीच, इरानको एक डरलाग्दो तस्बिरले विश्वका प्रत्येक व्यक्तिको ध्यानाकर्षक गरेको छ। वास्तवमा, इरानमा स्याटलाइटको सहयोगबाट लिएको तस्बिरमा देख्न सकिन्छ कि ईरानमा लासहरू गाड्न जमीनमा ठुला-ठुला खाल्टोहरु खनेका छन्।

यो तस्बिर सामाजिक संजालमा पुग्ने बित्तिकै कैयौ मानिसहरूले आ-आफ्नो प्रतिक्रिया दिदै, सेयर गरेका छन्। अमेरिकी समाचारपत्रले गरेको दावी अनुसार, गत महिना कोरोना भाइरसको पहिलो मामला देखा पर्ने बित्तिकै, इरानले शव गाड्नका लागि ठूला-ठुला खाडल खन्न सुरु गरिसकेका थिए।

एक अनुमानका अनुसार, यी खाल्टोहरू दुई फुटबल मैदानका बराबर छन्। यी शव गाड्न निर्माण गरिएको चिहान, तेहरानबाट १२० किलोमिटर क्रोम शहरको नजिक पर्दछ। सरकारी तथ्याङ्कका अनुसार, हाल इरानमा १०,००० भन्दा बढी मानिसहरु कोरोना भाइरसबाट संक्रमित छन्।

सामाजिक संजालमा, केहि दिन अघि ईरानको कैयौँ मुर्दाघरहरुमा कालो झोलाहरूमा राखिएको लासहरूको भिडियो पनि निकै भाइरल भएको थियो।

सोशल मिडियामा, इरानको धेरै धितोहरुमा कालो झोलाहरुमा लासको भिडियो पनि निकै छिटो भाइरल भएको थियो। ईरानमा इस्लामिक परम्परा अन्तर्गत, शरीर गाड्नु अघि साबुन र पानीले नुहाईने गर्दछ। तर, अहिले शरीर गाड्नु अघि मृत शरीरहरूमा ‘क्याल्सियम अक्साइड’को स्प्रे छर्किन्छ। यसो गर्नाले, भाइरसले माटोलाई केहि असर गर्दैन।

Related Articles

Back to top button
Close