समाचार

यस्ता ६ गुण भएकी युवतीसँग विवाह गर्दा घर नै स्वर्ग समान हुन्छ

काठमाडौं । समाजमा अझै पनि शास्त्रीय मान्यतालाई सत्य मान्ने गरिन्छ । शास्त्रमा मानवीय जीवनका विभिन्न पक्षबारे वर्णन गरेको पाइन्छ । समुद्र शास्त्रमा शारीरिक अंगको बनावट तथा रुप रेखा हेरेर कुनै पनि व्यक्तिको भाग्य, गुण र जीवनका विभिन्न पक्षबारे थाहा पाउन सकिने कुराको वर्णन गरिएको पाइन्छ।

यसैको आधारमा कुनै व्यक्तिको भविष्य बारे थाहा पाउन सकिने धार्मिक मान्यता रहेको छ । शिव पुराणमा कुमार कार्तिकेयले मानिसमा हुने यस्ता गुण बताएका छन् जुन गुण हुने व्यक्ति सौभाग्यशाली, भाग्यमानी र राम्रो फल प्राप्त गर्छन् । उक्त पुराणमा भाग्यमानी कन्यामा हुने गुणबारे उल्लेख गएिको छ । उक्त गुण भएका युवतीसँग विवाह गर्ने पुरुष पनि धेरै भाग्यमानी हुने कुराको उल्लेख गरिएको पाइन्छ । आउँनुहोस् जानौं यस्ता गुण भएका महिलाहरुका बारेमा

अनुहार उज्यालो , गोरो र चिल्लो भएका युवतीहरु धेरै भाग्यमानी हुने विश्वास गरिन्छ ।आँखाका आँखीभौं जोडिएका युवतीलाई विश्वास गर्न नसकिने भनाई रहेको छ । यदि आँखामा रहेका आँखीभौँहरु धनुष जस्तै झुकेका भएमा त्यता युवतीहरुलाई धेरै भाग्यमानी रहेको ठानिन्छ ।

कुनै पनि युवतीको अनुहार आफ्नो बुबासंग मिल्न जान्छ भने त्यस्तो अनुहार भएकी युवतीहरु भाग्यमानी हुन्छन् । उनीहरुले जीवनमा सुख पाउने र उनीहरुले चाहेका हरेक सपना पुरा हुन्छन् ।कालो लामो कपाल भएका र शिरको आगाडितिर झुकेको कपाल हुने युवती भाग्यमानी हुन्छन् । हेर्दा आर्कषक चिल्लो, नरम कपाल भएका कन्यालाई अरु भन्दा उत्तम् मानिन्छन् ।

जुन युवतीको निधार ठुलो र शिरको अगाडीको भाग उठेको हुन्छ त्यस्ता युवती धनी र भाग्यमानी हुन्छन् ।जुन युवतीको सिन्दुर लगाउने भाग सिधा र उठेको हुन्छ त्यस्ता युवतीहरुलाई पनि भाग्यमानी मानिन्छ ।

Related Articles

Back to top button
Close