समाचार

नेपालले कुनै पनि देशका हवाइ उडान बन्द नगर्ने

नेपालले तत्कालै कुनै पनि हवाइ उडानमा प्रतिबन्ध नलगाउने भएको छ ।

कोरोना भाइरसको रोकथाम र पूर्व तयारीको लागि कोरोना प्रभावित देशमा हुने उडान रोक्न माग भैरहेका बेला सरकारले भने एअरलाइन्स कम्पनीले नै उडान कटौती गरेकाले अहिले उडान रोक्न विषयमा निर्णय नभएकाे जनाएकाे छ । यस विषयमा अहिले कुनै निर्णय नभएकाे र छलफलमै रहेको संस्कृति पर्यटन तथा नागरिक उड्डयन मन्त्रालयले जनाएकाे छ ।

कोरोनाको रोकथाम र पूर्व तयारीबारे हवाइ कम्पनी नै जिम्मेवार भैरहेको र उनीहरुले नै उडान कटौती गरेकाले अहिले पर्ख र हेरको अवस्थामा रहेको नेपाल नागरिक उड्डयन प्राधिकरणका महानिर्देशक राजन पोख्रेलले उज्यालोलाई जानकारी दिनुभयो ।

महानिर्देशक पोख्रेलले अन्तर्राष्ट्रिय नागरिक उड्डयन संगठनका कतिपय नियमका कारण पनि नेपालले उडान प्रतिबन्ध लगाउन नसक्ने तर सर्वोच्च अदालतको आदेशलाइ पनि ध्यान दिएर मन्त्रालयसँगको छलफलपछि निर्णय लिइने बताउनुभयो ।

कोरोना प्रभावित देशमा हुने उडानमा निकै कटौती भएको विमानस्थले जनाएको छ । चीनमा हप्तामा ७० वटासम्म उडान हुँदै आएकोमा अहिले एअर चाइना र चाइना इस्टर्नले हप्तामा १२ वटा उडान गर्दै आइरहेका छन् ।

एक महिनाअघिसम्म दैनिक ९० को हाराहारीमा अन्तर्राष्ट्रिय उडान हुने गरेकोमा अहिले विमानस्थलबाट दैनिक जम्मा ४५ देखि ५० वटा मात्रै अन्तर्राष्ट्रिय उडान हुन थालेका छन् ।

Related Articles

Back to top button
Close